top of page
  • Zdjęcie autoraTheCut

Jak to jest obcięte? - Fryzura Arthura Shelbiego z Peaky Blinders

Zaktualizowano: 22 mar 2021Nowe wydanie Arthura Shelbiego z Peaky Blinders - bardzo niecodziennej postaci, która zwracała uwagę - w przeciwieństwie do naszego Instagramowego odpowiednika tej fryzury mamy tutaj zdecydowanie krótszą formę - krótką na górze i na bokach.


Ale o co ogólnie w tej formie chodzi? Podobnie jak serialowi bracia Arthura - mamy tu mocno wycięte boki - można powiedzieć, że często mieli oni boki wycięte niemalże 0/1 mm i to bez żadnego cieniowania, bez żadnego przejścia. Mieliśmy okazję wykonywać kilka razy tę fryzurę i jeżeli ktoś lubi nietuzinkowy wygląd i ma kształtną głowę - zapraszamy!


Jeśli chodzi o górne krawędzie (zaraz nad linią odcięcia) to tak naprawdę zostawiony dłuższy element - może mieć 1, 2 lub 3 cm (wszystko zależy od wykonawcy), ale taki pozostawiony dłuższy element pozwala na większą kontrolę w zaczesywaniu i zdecydowanie dodaje tej formie “pazura”, dlatego powinien on taki być.


Jeśli chodzi o główną część to długość jest bardzo specyficzna, bo czubek tej fryzury ma w granicach 1-3 cm i to wszystko zależy od takiego artystycznego i indywidualnego podejścia - czy ta fryzura będzie jakoś układana często czy ma być wygodniejsza. W tym wypadku jest to od 2 -4 cm, aby można było łatwo zaczesać to do przodu na wyraźniejszym produkcie.


Jeśli chodzi o przód to przypomina on mocniejsze wycięcie, a przednia część zaczesana jest do góry, jednak jest krótka i długość na niej jest jednolita (podobnie jak reszta 2-4 cm). Jest wystrzępiona, ma podkreślać agresję tej formy i nadana jest tutaj również lekkość.


Nałożony jest tutaj produkt, który sprawia, że włosy zamiast odstawać po prostu przylegają. Jest to fryzura dla osób, które chcą coś z włosami robić, które lubią działać - z pewnością pozostaje ona w pamięci, dlatego idealnie sprawdzi się ona u osób, które lubią się wyróżniać.


Jakie rodzaje włosów się nadają? Włosy lekko falowane, a proste jeżeli specjalista wie co robi, włosy grubsze i nawet delikatne (ale gęste). W wypadku sztywnych włosów może być problem.


Jest to fryzura, którą ciężko przypisać do konkretnego kształtu głowy, więc to już pozostawiamy do własnej oceny, możemy powiedzieć, że z pewnością taka forma wyszczupla twarz.


Sprawdzą się tutaj w szczególności glinki i produkty do zaczesywania na grubym grzebieniu. Możemy polecić Daimon Texture Clay jednak nie jest artykuł promowany.

318 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


  • instagram
  • googlePlaces
  • facebook
bottom of page