top of page
  • Zdjęcie autoraTheCut

Jak to jest obcięte? - Fryzura Leonardo DiCaprio w filmie Wilk z Wall StreetLeonardo DiCaprio w poruszającym filmie o trwonieniu siana…


Bardzo klasyczna męska forma, w której ani boki ani góra nie są bardzo krótkie - w przypadku boków jest to długość w granicach 1-3 cm, mogą być lekko cieniowane na dolnych krawędziach, ale bardzo lekko i nisko (czego w tym wypadku nie ma).


Jest to forma do gładkiego zaczesywania do tyłu lub na prawo / lewo, krawędzie górne muszą być odpowiednio przygotowane, żeby całość chciała się “położyć” czyli poddać stylizacji lub modelowaniu.


Jeśli chodzi o górną część tej fryzury męskiej - długość jest dowolna, jednak nie mniejsza niż 4 / 5 cm, żeby móc ją komfortowo zaczesać na produkcie w dowolną stronę, nawet bez modelowania.


W tym wypadku długość góry od 5-10 cm będzie idealna, a im dłuższa, tym lepsza. W jego przypadku góra zaczesana jest lekko na prawą stronę, natomiast w większości takich stylizacji zaczesuje się ją na środek lub całkiem do tyłu. Warto wspomnieć, że taka fryzura powinna mieć nadaną lekkość a to ułatwi nam codzienną pracę z takimi włosami (przypominamy, że jedną z preferowanych opcji to nałożyć produkt na mokre włosy, a potem je wysuszyć).


Do jakiego rodzaju włosów jest ta forma strzyżenia męskiego?


Sprawdzi się na włosach delikatnych, średnio-grubych, grubych czy lekko falowanych, natomiast może być ciężko uzyskać taki efekt przy bardzo sztywnych włosach(o prostej strukturze), ponieważ wtedy boki mogą odstawać.


Jakich produktów używać, żeby wyglądać jak Leonardo?

  • Suavecito Firme Hold (do czesania włosów na gładko)

  • Do rozcierania produktu na dłoniach i wcierania - Daimon Texture Clay (przy włosach delikatnych ten produkt może się nie sprawdzić)

  • Dla osób mających problemy z obciążającymi się włosami - może tutaj użyć lakieru, który pozwoli te włosy przeczesać sobie na sucho lub mokro, a potem lekko spiąć lakierem, co sprawi, że będą się ładnie prezentować, ale nie będą obciążone.

Fryzura ta niekoniecznie sprawdzi się u osób z bardziej okrągłą twarzą, chyba że dana osoba jest już bardziej zaawansowana w modelowaniu i wie na co może sobie pozwolić - wtedy wystarczy, że uniesie górną część włosów i przeczesze boki do tyłu, dzięki temu może uzyskać bardziej smukły i nie pogrubiający twarzy efekt.


Obyście byli dobrymi wilkami…

334 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


  • instagram
  • googlePlaces
  • facebook
bottom of page